شنبه ۱۴۰۰/۰۸/۲۹

اهدا خون بسیجیان پایگاه شهید حسن پور منطقه یک شهرداری قزوین به مناسبت گرامیداشت هفته بسیج

گروهی از بسیجیان پایگاه شهید حسن پور منطقه یک شهرداری قزوین به همراه اصغر بهنام زاده مدیر منطقه یک به مناسبت گرامیداشت هفته بسیج با حضور در انتقال خون سعی کردند در این زمینه که از آن به اهدای زندگی نیز یاد می‌شود پیشتاز باشند .

به گزارش روابط عمومی منطقه یک شهرداری قزوین ؛ امروز بیست و نهم آبان ماه 1400 جمعی از بسیجیان پایگاه شهید حسن پور منطقه یک شهرداری قزوین با حضور در انتقال خون استان خون اهدا کردند.

محمد دودانگه  فرمانده پایگاه شهید حسن پور منطقه یک شهرداری قزوین ؛عنوان کرد: حضور بسیج در تمام عرصه های مختلف و مهم را نشان دهنده حرکت های جهادی متعدد و بی شمار این قشر عظیم است. این اولین مرحله جهاد اهدا خون بوده است که در صورت لزوم و تقاضا، بسیجیان این پایگاه اماده اجرای مراحل بعدی اهدا خون هستند.

وی ادامه داد: وجود استانداردهای سختگیرانه رعایت پروتکل های بهداشتی در سازمان انتقال خون، از جمله ضد عفونی مستمر و مرتب تخت ها و محیط، وجود امکانات شستشو و دستگاه ضدعفونی کننده دست، تب سنجی و تحویل ماسک به اهدا کنندگان در بدو ورود، ریسک احتمال ابتلا به کرونا در این محیط را به حداقل می رسد.

 در پایان ایشان با توجه به نیاز شدید بیماران استان به کلیه گروه های خونی و کمبود ذخیره خون از عموم مردم و ارگانهای دولتی و خصوصی دعوت کرد که مسئله‌ای اهدای خون را در اولویت کارها قرارداده و با اهدای خون و پلاسما، زندگی را به بیماران نیازمند هدیه دهند.

تصاویر مرتبط