دوشنبه ۱۴۰۰/۰۲/۱۳

افزایش سرانه فضاهای فرهنگی ورزشی منطقه یک شهرداری قزوین در دوره پنجم شورای اسلامی شهرقزوین

اصغر بهنام زاده ، مدیر منطقه یک شهرداری قزوین از افزایش سرانه فضاهای فرهنگی ورزشی در دوره پنجم شورای اسلامی شهر قزوین خبر داد.

به گزارش روابط عمومی منطقه یک شهرداری قزوین، بهنام زاده گفت: در دوره پنجم شورای اسلامی شهر به سرانه فضاهای فرهنگی ورزشی با هزینه 298 میلیارد ریال 8 هزار و 583 متر مربع افزوده شد.

وی افزود: در بخش فضاهای فرهنگی خانه های فرهنگ رز در انتهای خیابان راه آهن و خانه فرهنگ شهید محمد منتظری باهزینه 90میلیارد ریال و با زیر بنای 2 هزار و 320 متر مربع در سالهای 97و99 در محلات کم توسعه یافته به بهره برداری رسید.

مدیر منطقه یک شهرداری قزوین اضافه کرد: همچنین در نواحی منفصل شهری دانش و ناصرآباد، چوبیندر و خیرآباد، مشعلدار و شهرک شهید بهشتی خانه های فرهنگ در حال احداث و یا اجاره شده است که برنامه های فرهنگی دراین نواحی به نحو احسن اجرا شود.

این مقام مسئول در ادامه گفت: خانه های فرهنگ ناصرآباد و چوبیندر با اعتبار 100میلیارد ریال و با زیر بنای 3هزار متر مربع در حال احداث است که تا پایان دوره پنجم شورای اسلامی شهر به بهره برداری خواهد رسید.

بهنام زاده درباره احداث فضاها و سالن های ورزشی نیز گفت: در بخش فضاها و سالن های ورزشی نیز دو زمین چمن مصنوعی به مساحت هزار و 550 متر مربع در ناحیه دانش و دانشگاه علمی کاربردی شهرداری قزوین با هزینه  میلیارد ریال احداث ودرسال 98 به بهره برداری رسید.

وی در ادامه گفت : همچنین دو سالن ورزشی با زیر بنای هزار و 800 متر مربع وبا اعتبار 100 میلیارد ریال در ناحیه مشعلدار و خیابان نواب جنوبی در حال احداث است که تا پایان شش ماهه اول سالجاری به بهره برداری خواهد رسید.

بهنام زاده در پایان هدف از اجرای این پروژه ها را افزایش سرانه فضاها و مکانهای فرهنگی ورزشی ذکر کرد و گفت: توسعه محلات کمتر توسعه یافته، ارتقا فرهنگ عمومی محلات و نواحی منفصل شهری، پر کردن اوقات فراغت و ترغیب و تشویق جوانان به ورزش از دیگر اهداف بود.

تصاویر مرتبط