دوشنبه ۱۴۰۰/۰۱/۲۳

تحقق 100درصدی بودجه درآمدی منطقه یک شهرداری قزوین در سال 99

اصغر بهنام زاده ،مدير منطقه یک شهرداري قزوين گفت :بر اساس آمار وارقام ،درآمد منطقه یک شهرداري قزوین در سال 99نسبت به بودجه 100درصدی و نسبت به مدت مشابه درسال گذشته 10درصد رشد داشته است. اصغر بهنام زاده ،مدير منطقه یک شهرداري قزوين گفت :بر اساس آمار وارقام ،درآمد منطقه یک شهرداري قزوین در سال 99نسبت به بودجه 100درصدی و نسبت به مدت مشابه درسال گذشته 10درصد رشد داشته است.

به گزارش روابط عمومی منطقه یک شهرداری قزوین؛ اصغر بهنام زاده ،مدير منطقه یک شهرداري قزوين گفت :بر اساس آمار وارقام ،درآمد منطقه یک  شهرداري قزوین در سال 99نسبت به بودجه 100درصدی و نسبت به مدت مشابه درسال گذشته 10درصد رشد داشته است.

بهنام زاده  ضمن تشکر از همراهی و همدلی شهروندان با شهرداری، از آنها خواست در پرداخت به موقع عوارض شهرداری بیشتر توجه داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه خواسته‌های مردم هر روز از شهرداری‌ها بیشتر می‌شود، تصریح کرد: اجابت خواسته‌های مردم و برآورده کردن نیازهای آنها که به واسطه قانون، جزو امور محوله به شهرداریهاست اما نیازمند منابع و پشتوانه‌های قوی مالی است و شهرداری برای پوشش دادن این هزینه‌ها راهی به جز اخذ عوارض یا به عبارتی اخذ هزینه‌های شهروندی ندارد.

این مقام مسئول ادامه داد: در واقع شهرداری برای اینکه بتواند محیط شهری را به محیط و بستر مناسبی برای زندگی، کسب و کار و … تبدیل کند نیاز به اخذ عوارض از شهروندان دارد تا وظایف خود را به خوبی انجام دهد و رضایت شهروندان را حاصل کند.

مدیر منطقه یک  با تاکید بر اینکه پرداخت عوارض مساوی با پرداخت حق شارژ زندگی در شهر است، اضافه کرد: عوارض نقش بسیار مهمی در تأمین منابع مالی شهرداری‌ها دارد زیرا شهرداری‌ها سهمی از اعتبارات دولتی ندارند و برای پوشش دادن هزینه‌های مختلف ناگزیر هستند از ردیف‌های درآمدی که قانون برایشان تعیین کرده است، استفاده کنند.

وی ضمن تشکر و همراهی شهروندان با شهرداری، افزود: خوشبختانه شهروندان تلاش‌های شهرداری در راستای عمران و آبادانی و برپایی اقدامات فرهنگی و تفریحی برای شادابی شهر و مردم را به خوبی می‌بینند و بر همین اساس تعاملات مردم با شهرداری بیشتر از گذشته است ولی هنوز تا حد مطلوب فاصله دارد.

وی اضافه کرد: شهروندان باید این مسئله را مد نظر داشته باشند که هر چه توان مالی شهرداری در جایگاه بالاتری قرار داشته باشد، شهر و فضای شهری و … موقعیت شهری بهتری را تجربه خواهند کرد.

مدیرمنطقه یک شهردار قزوین با تاکید بر اینکه پرداخت عوارض شهرداری از سوی شهروندان و نهادها، یکی از راه‌های تأمین درآمد شهرداری‌ها برای اداره امور و توسعه شهر و موتور محرک اقتصاد شهرها است، از شهروندان خواست با پرداخت به موقع عوارض خود، در اجرای پروژه‌های عمرانی و زیبایی و طراوت شهر سهیم باشند

تصاویر مرتبط