شنبه ۱۳۹۹/۱۱/۱۸

زمین ها و املاک در حال تخریب و اماکن پر خطر و رها شده ، دیوار کشی شدند

اصغر بهنام زاده ، مدیر منطقه یک شهرداری قزوین از دیوار کشی زمینها ، املاک در حال تخریب و اماکن پر خطر و رها شده منطقه یک به طول 200 متر خبرداد.

به گزارش روابط عمومی منطقه یک شهرداری قزوین؛ بهنام زاده از عملیات دیوار کشی و اعمال ماده 110 قانون شهرداری خبر داد و افزود: شهرداری موظف است نسبت به زمین های بایری که در محدوده شهر قرار گرفته و باعث آلودگی و نازیبایی شهر شده اند، پس از صدور اخطار و ابلاغ قانون به مالک و در صورت عدم مراجعه مالک در زمان مقرر، اقدام به دیوارکشیِ ملک نماید.

مدیر منطقه یک شهرداری قزوین افزود : این پروژه با اعتبار 4 میلیارد و 500 میلیون ریال از مهرماه سالجاری با درخواست شهروندان، نیروی انتظامی و پلیس پیشگیری از جرائم آغاز و  25 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

این مسئول اظهار کرد: این کار به منظور جلوگیری از دپوی خاک و نخاله در زمین های فوق انجام می شود که یکی از عوامل ایجاد آلودگی بصری و زیست محیطی و نابسامانی در محدوده شهر به شمار می آید.

وی تصریح کرد: ماده 110 قانون شهرداری ها در راستای حفظ و صیانت از منظر و نمای شهری و جلوگیری از زشت و مخدوش شدن چهره شهر به وسیله مکان های بد منظر و یا محل ها و ساختمان های مخروبه و متروکه ای که باعث تجمع افراد ولگرد یا جانوران موذی و یا زباله دانی اجرا شده است.

مدیر منطقه 1 شهرداری قزوین خاطرنشان کرد: از جمله اهداف اجرای این طرح ضمن زیباسازی، یکسان سازی در نحوه اخطار به متخلفین از سوی شهرداری است، چرا که با این اقدام تکلیف بسیاری از زمین های رها شده در بافت خالی محدوده شهر مشخص می شود.

بهنام زاده بیان کرد: بر اساس این ماده از قانون شهرداری‌ها، اطراف اراضی و املاک رها شده که مالکان آنان با شهرداری همکاری نمی‌کنند دیوارکشی شده و محیط اطراف آن ها پوشانده می شود.

تصاویر مرتبط