چهارشنبه ۱۳۹۹/۰۳/۲۱

مدیر منطقه یک شهرداری قزوین:

توسعه سرانه فضاهاي ورزشي از اهداف مهم مديريت شهري قزوین است

اصغر بهنام زاده ، مدیر منطقه یک شهرداری قزوین گفت: توسعه سرانه فضاهاي ورزشي در سطح محلات از اهداف و دغدغه مديريت شهری است.

به گزارش روابط عمومی منطقه یک شهرداری قزوین، بهنام زاده افزود: يكي از اقدامات و فعاليت‌های شورای اسلامي شهر و شهرداري قزوین، توسعه فضاهاي ورزشي و تأمين آن براي رفاه حال شهروندان و گسترش آن در سطح محلات است تا با ايجاد اماكن ورزشي، توسعه سرانه ورزشي شهر به بالاترين سطح ممكن برسد.

وي اظهاركرد: گسترش دامنه هاي استفاده از وسايل جديد مانند آسانسور و پله برقي ، ابزارهاي فناوري اطلاعات نظير كامپيوتر و اينترنت و تغيير سبك زندگي و نحوه اشتغال افراد و گسترش زندگي آپارتمان نشيني موجب كاهش شديد تحرک شهروندان شده است كه در حقيقت كم تحركی افراد عامل مؤثری براي افزايش بيماری‌هایی از قبيل ديابت، چاقي و ناراحتي هاي قلبي بوده و همچنين ازدياد مرگ و مير را در پي داشته است.

بهنام زاده ياد آورشد: به دليل مشغله بيش از حد شهروندان، نبود فرصت كافي برای انجام تمام كارهاي روزمره و نيز فاصله زياد بين مراكز خدمات‌رساني شهري وابستگي شهروندان به خودرو و ساير وسايل مدرن را نيز به شدت افزايش داده است و فعاليت هاي اوقات فراغت نيز به نوعي تنظيم شده كه كمترين تحرك و فعاليت بدني را به همراه دارد.

وي گفت: اين مشكلات موجب مي شود كه نقش مديريت شهري با طيف وسيعي از وظايف عمراني و خدماتي در زمينه توسعه فضاهاي ورزشي به منظور تأمين فضاهاي لازم براي گذراندن اوقات فراغت شهروندان و پرداختن به امر ورزش در محيط شهري امروز از اهميت خاصي برخوردار شود.

وي افزود: در گذشته ورزش قزوین به‌ویژه در رشته هاي فوتبال، واليبال و دوميداني به سبب وجود زمين هاي باير در محلات موجب رشد ورزش مي شد و اين زمين ها به زمين فوتبال و واليبال تبديل مي شد. 

مدير منطقه یک شهرداري قزوین اظهار كرد: هرچندكه متولي اصلي احداث و نگهداري فضاهاي ورزشي به عهده اداره کل ورزش و جوانان است؛ اما براساس بند 21 ماده 55 قانون شهرداري ها، احداث ورزشگاه ها و اماكن ورزشي يكي از وظايف شهرداري بشمار مي رود.

بهنام زاده درپایان گفت : تا پایان سالجاری با اعتبار 50 میلیارد ریال عملیات عمرانی دو سالن ورزشی چند منظوره درخیابان نواب جنوبی و ناحیه منفصل شهری مشعلدار به اتمام خواهد رسید و یک سالن ورزشی چند منظوره در ناصرآباد در سالجاری ادحداث و در سال 1400 به بهره برداری خواهد رسید.

پایان پیام 

تصاویر مرتبط