سه‌شنبه ۱۳۹۹/۰۳/۲۰

3 خانه فرهنگ جدید درمنطقه یک شهرداری قزوین تا پایان سال افتتاح می شود

اصغر بهنام زاده، مدیر منطقه یک شهرداری قزوین از افتتاح سه خانه فرهنگ جدید در قزوین و نواحی منفصل شهری تا پایان سال جاری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی منطقه یک شهرداری قزوین؛ بهنام‌زاده با اعلام این خبر گفت: توسعه فضاهای فرهنگی ورزشی و برقراری عدالت اجتماعی در حوزه دسترسی عموم مردم به مراکز فرهنگی جهت غنی‌سازی اوقات فراغت شهروندان یکی از سیاست‌های محوری شهرداری قزوین متناسب با چشم انداز پنج ساله سوم شهرداری است که در همین راستا 3 خانه فرهنگ جدید در قزوین و نواحی منفصل شهری دانش و چوبیندرافتتاح خواهدشد.

بهنام زاده افزود: طی سال های گذشته زمین هایی با کاربری فرهنگی-آموزشی برای ساخت و تجهیز این مجموعه های فرهنگی در دستور کار منطقه یک شهرداری قرار گرفت که هم اکنون درصدد تکمیل و بهره برداری از آنها هستیم.

وی یادآورشد: خوشبختانه با موافقت شهردار قزوین، طرح احداث 3 خانه فرهنگ با اعتباری بالغ بر 150 میلیارد ریال جهت تصویب نهایی به صحن شورای شهر قزوین ارائه گردید که پس از تصویب مراحل اجرایی کار در سال 97 آغاز شد.

مدیرمنطقه یک شهرداری قزوین اظهار کرد: این مراکز فرهنگی شامل خانه فرهنگ چوبیندر،ناصرآباد و  منتظری می باشند که در تمامی این مراکز کلاس های آموزشی، کارگاه های هنری، خانه کودک، آمفی تئاتر، نگارخانه، کتابخانه و سالن های مطالعه برای استفاده عموم مردم به ویژه نسل نوجوان و جوان پیش‌بینی شده است.

وی افزود: با تکمیل این مراکز فرهنگی تا پنج سال آینده بخش اعظم نیازهای فرهنگی محلات و نواحی منفصل منطقه یک مرتفع می‌شود.

بهنام زاده اظهارکرد: با راه اندازی این مراکز نزدیک به 5هزار مترمربع به فضاهای فرهنگی آموزشی شهر اضافه خواهد شد.

وی تاکیدکرد: توسعه مناطق کمتر توسعه یافته قزوین یکی از اولویت‌های اصلی مجموعه مدیریت شهری است و شهرداری با هدف توسعه متوازن شهری در صدد افزایش سطح ارایه خدمات شهری به شهروندان بافت جنوب شهر و مناطق محروم  است.

این مقام مسئول ادامه داد: براساس نتایج مطالعات اجتماعی، ساخت خانه فرهنگ و فرهنگسرا در این مناطق باعث افزایش حس تعلق محله‌ای، کاهش آسیب‌های اجتماعی، افزایش سطح رضایت اجتماعی، توزیع عادلانه خدمات و سرانه فضاهای فرهنگی در سطح شهر می شود. 

پايان پيام 

تصاویر مرتبط