پنجشنبه ۱۴۰۱/۰۵/۰۶

آمادگی منطقه یک شهرداری قزوین برای آغاز ماه محرم

سید مهدی حاجی سید رضی سرپرست منطقه یک شهرداری قزوین گفت : مشکلات میدانی حسینیه ها، تکایا و مساجد برای برگزاری مراسم‌های سوگواری شهادت سالار شهیدان اباعبدالله الحسین (ع) در ایام محرم و صفر رفع می‌شود.

به گزارش روابط عمومی منطقه یک شهرداری قزوین، سید رضی با اشاره به فرا رسیدن ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان، از آمادگی این منطقه برای همراهی با بانیان تکایا و مساجد برای برگزاری مراسم‌های عزاداری خبر داد.

او با اشاره به قرار گرفتن تعداد زیادی از مساجد، تکایا و حسینیه‌ها در بافت تاریخی و محدوده خدماتی منطقه یک و بالا بودن تعداد برگزاری مراسمات مذهبی در ماه محرم و صفر گفت: با برنامه ریزی‌های انجام شده سعی شده است در حد توان، مشکلات میدانی حسینیه ها، تکایا و مساجد را برطرف کنیم.

سرپرست منطقه یک شهرداری قزوین افزود: نصب بنر‌هایی با موضوع اتفاق‌های عاشورا و پیام‌های محرمی و پرچم‌های مشکی در معابر و میادین سطح منطقه، لکه گیری و آسفالت، تنظیف، پاکسازی، شستشوی نما‌ها و تأمین و تجهیز ماشین آلات سنگین در راستای جمع آوری نخاله‌های معابر منتهی به حسینیه‌ها و مساجد از جمله این اقدامات است.

وی اظهار کرد: این اقدامات به مناسبت ماه محرم، توسط نیرو‌های شهرداری منطقه یک و سازمانهای وابسته به شهرداری قزوین طی روز‌های گذشته انجام شده است.

او از آمادگی همکاری شهرداری این منطقه و سازمانهای وابسته به شهرداری با بانیان مساجد و حسنیه‌ها برای جمع آوی زباله‌ها و حفظ نظافت آن‌ها در زمان برگزاری مراسم‌ها و توزیع نذورات خبر داد.

لازم به ذکر است نواحی امامزاده حسین (ع) ،امامزاده علی (ع) و واحد اجرایی سامانه 137 منطقه یک شهرداری قزوین لکه و آسفالت، جمع آوری نخاله ها و تعویض و تعمیر دریچه های فلزی و پل های معابر منتهی به اماکن مذهبی از جمله خیابان راه آهن ،باغ دبیر ،شهدا و غیره را انجام داده اند.

تصاویر مرتبط