English (United States) Persian (Iran)
امروز: دوشنبه، 04 تير 1397 
English (United States) Persian (Iran)
اخبار

چاپ

پژمانفرد، مدير منطقه يک شهرداري قزوين خبر داد؛

تحقق 80 درصدي درآمد منطقه يک شهرداري قزوين در 9 ماهه امسال

پيمان پژمانفرد، مدير منطقه يک شهرداري قزوين از تحقق 80 درصدي درآمد منطقه يک شهرداري قزوين نسبت به بودجه در 9 ماهه امسال خبر داد.

به گزارش روابط عمومي منطقه يک شهرداري قزوين؛ پژمانفرد افزود: تحقق درآمدها نقش مهمي در اجراي مناسب پروژه‌هاي شهري خواهند داشت.

وي با بيان اينکه توسعه زيرساخت‌ها نيازمند تحقق درآمدهاي شهرداري است، گفت: عوارضي که از شهروندان دريافت مي‌شود در مقابل هزينه‌هاي تمام شده خدمات شهري بسيار ناچيز است که  اميدواريم با مشارکت حداکثري شهروندان بتوانيم تا حدودي هزينه هاي بالاي نگهداري شهر را تامين کنيم.

مدير منطقه يک شهرداري قزوين با بيان اينکه با عوارضي که پرداخت مي‌شود، شهرداري نسبت به ارائه خدمات مناسب‌تر به شهروندان برنامه‌ريزي مي‌کند، گفت: شهروندان با مشارکت در پرداخت‌ عوارض مي توانند مجموعه مديريت شهري را در راستاي هر چه بيشتر توسعه اين شهر ياري کنند. 

پژمانفرد تصريح کرد: بخشي از محل تامين اعتبار بودجه شهرداري از منابع درآمدي است که قانون براي شهرداري‌ها در نظر گرفته و دريافت عوارض نمونه‌اي از آن است .

وي با اشاره به وجود منابع درآمدي مختلف در شهرداري، گفت: عوارض عمران و نوسازي شهري، پسماند، کسب و پيشه، خودرو و ... از جمله اين منابع درآمدي است که خوشبختانه تاکنون در دريافت آن‌ها از سوي شهروندان همکاري خوبي وجود داشت .

پژمانفرد با اشاره به اينکه خوشبختانه امسال استقبال شهروندان منطقه يک در پرداخت نقدي عوارض خوب بوده است، بيان کرد: شهروندان منطقه يک در 9 ماهه امسال بالغ بر يک ميليارد و200ميليون ريال عوارض نوسازي، 4ميليارد و500ميليون ريال عوارض کسب و پيشه و11 ميليارد و500ميليون ريال عوارض خودرو پرداخت کردند که به ترتيب74درصد، 60درصد و170درصد درآمد از اين محل ها تحقق يافته است.

پژمانفرد در پايان با قدرداني از عموم شهروندان منطقه يک يادآور شد: پرداخت عوارض و مشارکت در هزينه‌هاي شهري از سوي شهروندان، سبب حفظ و نگهداري و آباداني شهر مي‌شود .

 

  •  
     
صفحه اصلي  |  شهرداري منطقه يك  |  خدمات  |